Vitabiotics Wellbaby Multivitaminë Me Pika Për Bebe 4-24 Muajsh 30 ML

 
 
Wellbaby Drops është një formulim i lëngshëm, kombinim i 14 lëndëve ushqyese të formuluara për nevojat e fëmijës tuaj. Përmban Vitaminë D e cila është e nevojshme për rritjen normale dhe zhvillimin e kockave. Hekuri kontribuon në formimin e rruazave të kuqe dhe formimin e hemoglobinës. Vitaminat B6, B12, Zinku dhe ekstrakti i Maltit ndihmojnë në mirë funksionimin e sistemit njohës.
Udhëzime për përdorim
Gjithmonë lexoni fletëudhëzuesin ose këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj përpara përdorimit.
Tundeni mirë shishen para përdorimit.
 Rekomandohet 0,5 ml dy herë në ditë për foshnjën tuaj. (me shiringë matëse)
Udhëzime për përdorimin e shiringës
1. Vendosni shiringën në shishe, pastaj mbajeni me kokë poshtë.
2. Tërhiqni 0,5 ml lëng siç shënohet në shiringë.
3. Administroni me kujdes pikat në gjuhën e foshnjës. Shpëlarje dhe thaje shiringën pas përdorimit.
Paralajmërime
Suplementet ushqimore nuk janë zëvendësuese të një diete të larmishme, të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.
MOS e përdorni te fëmijët e ndjeshëm ndaj ndonjë prej përbërësve të produktit.
MOS e përdorni nëse shishja është e thyer.
MOS e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.
 
Kujdes:
Disa ndryshime natyrale në ngjyrën e lëngut mund të ndodhin pas hapjes për shkak të përmbajtjes së hekurit.
Çdo derdhje duhet të fshihet nga lëkura.
Shmangni kontaktin me veshjet të cilat mund të
njollosen.
Informacione të tjera
Mbajeni larg fëmijëve.
Ruhet nën temperaturën 25oC, në vend të thatë.
Ruhet në frigorifer pas hapjes dhe përdoreni brenda 3 muajsh.
Përbërësit
Sheqeri i Papërpunuar i Grimcuar, Uji i Purifikuar, Lëngu i Ekstraktit të Maltit (Nga Elbi), Vitamina C (Askorbati i Natriumit), Citrati I Amonit Të Gjelbërt (Jeshil), Loholina E L-Lizinës, Rregullatorët E Aciditetit: Hidroksid Natriumi, Citrate Natriumi Dhe Monohidrati I Acidit Citrik, Sulfat Zinku , Glicerinë, Niacinë (Nikotinamid), Vitaminë E (DL-Alpha Toketeril Acetate), Trashës: Xanthan Çamçakëz, Ruajtës: Sorbat Kaliumi, Vaj Ulliri, Acid Pantotenik (D-Panthenol), Vitamina A (Palmitat, Antioksidant: DL-Alpha Tocopherol ), Riboflavin (Natriumi 5'-Fosfat), Vitamina B6 (Piridoksinë Hcl), Thiamin (Vitamina B1 Si Hidroklorid), Acid Folik (Si Acid Pteroilmonoglutamik), Vitamina D3 (Kolekalciferol), Biotina, Vitamina B12 (Cianokobalaminë).